A może by tak po polsku? Warsztaty językowe w Stalowej Woli

Język polski jest pełen niespodzianek i pułapek. Warsztaty „A może by tak po polsku?” pomogą ci odnaleźć się w gąszczu przecinków i końcówek.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
Ponieważ wszyscy mówimy i piszemy po polsku, ale nie zawsze wiemy, jak robić to dobrze. Tymczasem język, którego używamy, nie tylko ułatwia (lub utrudnia) komunikację, lecz także jest naszą wizytówką.
Warsztaty to okazja do zmierzenia się z najczęstszymi trudnościami językowymi. Dowiesz się, jak unikać błędów, które popełniają nawet dziennikarze, i gdzie szukać odpowiedzi na językowe zagwozdki. Wytłumaczę też, dlaczego przecinek przed „i” w poprzednim zdaniu jest jak najbardziej poprawny :).
Każde szkolenie jest dostosowywane do potrzeb uczestników. Po zgłoszeniu dostaniesz e-mailem ankietę z pytaniami o twoje oczekiwania.

Do kogo kierowane jest szkolenie?
Do każdego, kto chce lepiej posługiwać się językiem polskim. Szczególnie zapraszam osoby, dla których język jest narzędziem pracy:
– nauczycieli i trenerów,
– PR-owców i copywriterów,
– osoby prowadzące strony internetowe i fanpage’e,
– pracowników administracji publicznej,
– przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Termin: 13 maja w godzinach 9:00 – 14:00

Program szkolenia:
– Rola języka w komunikacji
– Norma językowa
– Ortografia, interpunkcja, fleksja, leksyka, składnia – zasady i najczęstsze trudności
– Język w sytuacjach formalnych
– Netykieta
– Ciekawostki językowe
– Gdzie szukać pomocy – słowniki i wydawnictwa poprawnościowe, strony internetowe

Czas trwania szkolenia:
5 godzin zegarowych (w tym dwie 10-minutowe przerwy)

Koszt:
35 zł – zgłoszenia do 4 maja 2017 r.
45 zł – zgłoszenia od 5 do 11 maja 2017 r.

Uczestnicy, którzy wyrażą zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć ze szkolenia, otrzymają 10% rabatu.

Prowadząca:
Katarzyna Radzikowska – pedagog i edukator, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Kulturą języka polskiego zainteresowana od ponad dziesięciu lat. W wolnych chwilach poprawia wszystko, co wpadnie jej w ręce.

Opinie uczestników warsztatów w czterech słowach:
– Intensywnie, ciekawie, luźno i zabawnie.
– Przydatne, zaskakujące, godne polecenia.
– Energetyczne, intrygujące, doskonale przygotowane!
– Superprzydatne, rozwijające, systematyzujące wiedzę.
– Warto było przyjść. Dziękuję 🙂

18194117_287517588371449_8808542268464943255_n

Projekt i wykonanie BrandOxygen

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.