Justyna Maksymiuknauczyciel wspomagający każdą z grup

Pani Justyna Maksymiuk jest nauczycielem wspierającym w każdej grupie.

Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika ogólna i psychoprofilaktyka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, absolwentką studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym oraz absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Autyzm, zespół Aspergera i inne całościowe zaburzenia rozwojowe. Posiada ponadto tytuł technika terapii zajęciowej oraz technika i czeladnika florysty. W czasie studiów uczestniczyła w licznych projektach edukacyjnych, konferencjach naukowych, a także warsztatach.

Posiada m.in. ukończony kurs „Arteterapii w pracy z klientem w różnym wieku i o różnych potrzebach bio-psycho-społecznych”, „Animatora zabaw dziecięcych” i „Animatora tańca”, „Pedagogikę Freblowską -inspiracje praktyczne”, „Zabawy językowe w nurcie pedagogiki freblowskiej”, „Freblowskie animacje –zabawy w teatr z wykorzystaniem darów”.

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi rozpoczęła jako wolontariusz w Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, Warsztatach Terapii Zajęciowej, a następnie w licznych praktykach studenckich w przedszkolach i szkołach podstawowych. W pracy zawodowej istotne jest dla Pani Justyny bezpieczeństwo, zaufanie oraz uśmiech na twarzach dzieci.

Pani Justyna najbardziej lubi aktywnie spędzać czas chodząc po górach, spacerując z psem oraz w mroźne dni szydełkować. W życiu kluczowe są dla niej słowa pochodzące z książki Antoine de Saint-Exupéry’ego „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Kotek z logoLiliana Łapińska