Elżbieta Woźniak-ŻurawskaNauczyciel Terapeuta

    Fizjoterapeuta | Terapeuta Integracji Sensorycznej | Terapeuta ręki

    Pani Elżbieta Woźniak-Żurawska jest fizjoterapeutą oraz terapeutą integracji sensorycznej, specjalizującym się w pracy z dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym
    i wczesnoszkolnym. Ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia
    na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń integracji sensorycznej, przygotowania do zawodu nauczyciela, a także pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
    W swojej pracy terapeutycznej Pani Elżbieta opiera się na rozwoju neuromotorycznym dziecka oraz wzorcach ruchowych wynikających z ontogenezy, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego roku życia. Pracuje w oparciu o rzetelną diagnozę funkcjonalną, aktualną wiedzę naukową oraz indywidualne potrzeby dziecka i jego rodziny.
    Posiada szerokie przygotowanie specjalistyczne. Jest certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi, Promotorem Dobrego Startu Dziecka oraz Instruktorem Masażu Shantala. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu terapii ręki, fizjoterapii dziecka ryzyka, MNRI® – Terapia NeuroTaktylna (poziom I), elastycznego tapingu terapeutycznego w pediatrii według Esther
    de Ru, terapii osteopatycznej w pediatrii oraz Zoga Therapy w pediatrii – rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

    Istotnym obszarem jej rozwoju zawodowego jest podejście neurorozwojowe. Pani Elżbieta uczestniczyła w cyklu szkoleń NeuroSeminars Pediatric, obejmujących zagadnienia związane z funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego, regulacją napięcia mięśniowego, integracją sensoryczną oraz rozwojem motorycznym dziecka. W ramach NeuroSeminars poszerzała również wiedzę z zakresu funkcji wzrokowych i ich znaczenia dla kontroli posturalnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, planowania motorycznego oraz funkcjonowania szkolnego. Analiza i terapia funkcji wzrokowych stanowią dla niej integralny element całościowej diagnozy neurorozwojowej dziecka.
    W swojej pracy Pani Elżbieta zwraca szczególną uwagę na rolę przetrwałych (niezintegrowanych) odruchów pierwotnych oraz ich wpływ na postawę ciała, stabilizację centralną, koordynację, koncentrację uwagi i regulację emocjonalną. Praca nad integracją odruchów jest włączana w terapię w sposób celowy, bezpieczny i dostosowany do możliwości dziecka, jako element szerszego procesu terapeutycznego.
    Pani Elżbieta uczestniczyła również w szkoleniach z zakresu metody DNS – Dynamic Neuromuscular Stabilization w pediatrii (moduły A, B, C), którą wykorzystuje w pracy nad jakością ruchu, kontrolą posturalną oraz stabilizacją centralną. Podejście DNS łączy
    z elementami terapii manualnej, pracy powięziowej oraz terapii sensoryczno-motorycznej.
    Równolegle do pracy klinicznej Pani Elżbieta Woźniak-Żurawska pełni funkcję wykładowcy akademickiego, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi specjalistami. W pracy zawodowej szczególną wagę przywiązuje do budowania relacji terapeutycznej, poczucia bezpieczeństwa dziecka oraz ścisłej współpracy z rodziną i placówką edukacyjną.
    Zainteresowania Pani Elżbiety koncentrują się wokół neurorozwoju dziecka, integracji sensorycznej oraz funkcjonalnego podejścia do terapii pediatrycznej. W wolnym czasie chętnie sięga po książki, traktując czytanie jako formę odpoczynku i źródło inspiracji do dalszego rozwoju zawodowego.
    Prywatnie Pani Elżbieta Woźniak-Żurawska jest mamą dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

    Katarzyna KusińskaEwelina Chmielewska-Galek